Українці зможуть подати заяви до міжнародного Реєстру збитків про пошкодження через Дію

Українці зможуть подати заяви до міжнародного Реєстру збитків про пошкодження через Дію

Підписано угоду про обмін електронними даними, за допомогою якої українці зможуть подати заяву про відшкодування збитків, нанесених внаслідок російської агресії. Нею передбачено запуск нового сервісу, що є безпрецедентним випадком з міжнародного обміну даними. Послуга стане доступною на порталі та в застосунку Дія.

Джерело

«Дія стала одним із головних цифрових інструментів відбудови. Спершу ми запустили сервіс Повідомлення про пошкоджене майно, потім спільно з Мінінфраструктури – Реєстр про пошкоджене та зруйноване майно, а потім – сервіс є Відновлення. Подання заяв через Дію до міжнародного Реєстру збитків – важливий крок для фіксації збитків та підтвердження всіх втрат, завданих Росією. Дія стає важливою частиною передачі та відображення масштабів збитків, щоб надалі запустити компенсаційний механізм», – наголосив Віце-прем'єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Перший етап розпочнеться у квітні цього року – українці зможуть сформувати заявки про пошкоджену чи зруйновану житлову нерухомість за наявності Акту про обстеження від місцевої влади. Згодом планується уможливити подання заяв до Реєстру збитків навіть за умови, якщо людина не зверталася до місцевої влади.

Крім того, потім буде розширено перелік категорій збитків через агресію Росії. До Реєстру можна буде подавати заяви через Дію щодо:

— завданої шкоди життю та здоров'ю;
— примусового переміщення та вимушеного переселення;
— злочину катування та сексуального насильства;
— інших ушкоджень та завданих збитків.

У майбутньому заяви про вред бізнесу та інфраструктури зможуть подати юридичні особи та держава.

«Реєстр збитків для України – це важливий перший крок до репарацій за вред, нанесений агресією Росії Україні та всім, хто потерпів від цієї агресії. Реєстр готується до прийняття мільйонів заяв від потерпілих і вже скоро він починає свою роботу. Ми дуже раді співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Дією та Міністерством юстиції. Завдяки тому, що Дія є зручним та надійним застосуванням для 20 мільйонів українців, ми маємо змогу створити простий, доступний та безпечний спосіб подання заяв до Реєстру. Крім того, завдяки інтеграції Дії до розгалуженої інфраструктури цифрових сервісів та громадських реєстрів в Україні полегшити процес збору доказів, які слід додати до заяви», – наголосив виконавчий директор Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України Маркіян Ключковський.

Нагадаємо, що минулого року було закладено основи для створення компенсаційного механізму – Рада Європи створила міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України, штаб-квартира якого знаходиться у м. Гаага, Нідерланди. Робота Реєстру збитків полягатиме в зборі заяв та доказів щодо відшкодування збитків, втрат чи вреду, завданих внаслідок агресії РФ проти України, що в майбутньому буде використано для фіксації обсягів та наслідків російського вторгнення. Згодом зазначена інформація дозволить запустити процес виплати репарацій потерпілим через компенсаційний механізм, робота над реалізацією якого вже триває. Наразі 43 країни та ЄС (у тому числі всі держави G7) приєдналися або висловили намір приєднатися до Розширеної часткової угоди про Реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України, та стали учасниками Реєстру збитків.

Заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Сергій Орлов зазначив: «Плановому запуску процесу подання заяв до міжнародного Реєстру збитків передувала кропітка і тривала робота. Втрати та пошкодження, які були нанесені внаслідок неспровокованої російської агресії колосальні – серед потерпілих, в першу чергу, фізичні особи, українські та іноземні підприємства та, власне, наша держава. Ми вдячні колегам та міжнародним партнерам за сприяння у роботі над пошуком та створенням дієвих механізмів відшкодування репарацій від країни-агресора».

Докладніше про міжнародний Реєстр збитків на сайті.

210
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...