Українці пенсійного віку зможуть віддалено звертатись до ПФУ

Українці пенсійного віку зможуть віддалено звертатись до ПФУ

Уряд ухвалив кілька рішень, які значно розширюють можливості громадян для подання заяв на зміну способу виплат (з “Укрпошти” на банківські картки), а також для проходження фізичної ідентифікації для отримання виплат.

Перше рішення стосується одержувачів пенсії, які проживають на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих Російською федерацією територіях України, і яким АТ “Укрпошта” не мала можливості їх доставляти.

Відтепер такі громадяни зможуть віддалено подати заяву до Пенсійного фонду України для того, щоб виплата пенсій їм здійснювалась на банківську картку. Для цього потрібно мати кваліфіковану електронну підпис „Дія.Підпис”.

Також, якщо через відсутність можливостей доставляти пенсію громадянам було припинено виплату пенсії, поновити її можна буде також віддалено. Для цього потрібно подати заяву через веб-портал Пенсійного фонду України за допомогою “Дія.Підпис” або провести відеоконференцзв'язок з органами Пенсійного фонду України.

Інше рішеннястосується осіб, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи ДО введення воєнного стану в Україні. На відміну від інших отримувачів соціальних виплат, такі громадяни з моменту початку карантину, зумовленого COVID-19, не проходили обов'язкової періодичної фізичної ідентифікації. Для того, щоб полегшити для них можливості її проходження після карантину, рішенням Уряду розширено шляхи проходження такої ідентифікації.

Так, відтепер фізичну ідентифікацію можна пройти, (1) авторизувавшись в особистому електронному кабінеті ПФУ за допомогою “Дія.Підпис”, (2) або за допомогою відеоконференцзв'язку із співробітником ПФУ, або (3) для тих громадян, які перебувають за кордоном – у консульській установі.

Також для них продовжено період, протягом якого потрібно пройти фізичну ідентифікацію: тепер це потрібно зробити до 31 грудня 2023 року.

У цей період виплата пенсії та соціальної допомоги не буде припинятися. Отже, громадяни будуть мати можливості для того, щоб підтвердити, що виплати отримують саме вони, що є важливою вимогою для забезпечення ефективності управління коштами державного бюджету та Пенсійного фонду України.

Джерело

83
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...