Як оформити пенсію дистанційно

Як оформити пенсію дистанційно

Українці, які – через війну чи з інших причин – виїхали за кордон та придбали там пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно, за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Також це можуть зробити і українці, що на Батьківщині, і вважають користування електронними сервісами зручнішою опцією, ніж відвідування державних установ особисто.

Джерело

Отже, щоб оформити пенсію дистанційно, необхідно зайти на веб-портал електронних послуг ПФУ та вибрати вкладку «Заява про призначення пенсії». Ознайомитись з інформацією, яка з'явиться на екрані, та перейти за посиланням «Вхід».

Увійти до особистого кабінету можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Якщо ви його не маєте, – отримати КЕП можна безкоштовно та онлайн, виконавши кілька нескладних кроків (описаних у відеоінструкції  bit.ly/3ZX31ne )

Після входу виконати такі кроки:

  • Крок 1 – у розділі “Щодо пенсійного забезпечення” виберіть вкладку “Заява на призначення пенсії”. Дайте згоду на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про опрацювання Вашої заяви. Натисніть “Продовжити” та оберіть вид пенсії, наприклад – “Пенсія за віком”;
  • Крок 2 – дайте відповіді на запитання анкети-опитування для заповнення звернення та надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних (поставте позначку);
  • Крок 3 – прикріпіть скан-копії необхідних документів, підготовлених відповідно до вимог щодо сканованих копій документів за наведеним перед формуванням заяви переліком.

Після цих етапів на екрані з'явиться повна форма заяви про призначення пенсії. У разі потреби форму заяви можна відредагувати.

Для завершення всіх операцій, заява підписується за допомогою КЕП та відправляється до ПФУ натисканням кнопки «Підписати та відправити до ПФУ».

За результатами опрацювання заяви Ви отримаєте інформацію про стан обробки та відповідне рішення.

Також, на вебпорталі електронних послуг Фонду реалізовано можливість оформлення пенсії за допомогою Дія.Підпису. Для цього потрібно бути зареєстрованим користувачем мобільного застосування Дія. Детальніше – за посиланням https://www.pfu.gov.ua/2156831-yak-oformyty-pensiy...

208
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...