Українським біженцям в Польщі збільшать грошову допомогу

Українським біженцям в Польщі збільшать грошову допомогу

Джерело

Українські біженці з дітьми одержують кошти в рамках реалізації програми «500+». Раз на місяць на їхній рахунок нараховують по 500 злотих (4564 гривні). Стало відомо, що з 1 січня розмір виплати зросте до 800 злотих (7302 гривні).

За даними ukrayina.pl, грошова допомога передбачена для наших співвітчизників віком до 18 років. Українцям, які вже отримують виплати на дітей, не потрібно заново подавати заяву на фінансову підтримку. Управління соціального страхування (ZUS) нараховує їм кошти автоматично.

Українці, які вперше оформлюють соціальну допомогу «800+», мають виховувати неповнолітню дитину, а також легально перебувати у Польщі. Також потрібно надати:

ідентифікаційний номер PESEL (заявника та дитини);
номер банківського рахунку в Польщі;
номер телефону польського оператора;
адресу електронної пошти.

Заяву на виплати «500+» (800+) приймають виключно в онлайн-режимі. Можна використовувати:

портал електронних послуг ЗУС (PUE ZUS);
мобільний додаток mZUS;
портал Emp@tia;
електронний банкінг, який співпрацює із ZUS.

У ZUS можуть вимагати надати додаткові документи. Це може бути підтвердження легальності перебування в Польщі та права на доступ до місцевого ринку праці, якщо дорослий прибув до країни до 24 лютого 2022 року, а дитина після цієї дати. Може знадобитися судове рішення щодо призначення заявника тимчасовим опікуном неповнолітнього українця.

Допомога надіде на рахунок, відкритий у польському банку, який зазначили у заяві у ZUS.

Біженцям слід не забувати про те, що виплати за програмою «500+» припиняють після виїзду за межі країни навіть на кілька днів. Їх потрібно поновлювати одразу після повернення до Польщі.

215
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...