Як власникам житла, що приймають переселенців, отримати компенсації за комуналку
Источник
Компенсацію призначають, якщо у власника немає заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Українцям, які дали притулок переселенцям, пояснили, як отримати обіцяну державою компенсацію на оплату комунальних послуг. Про це повідомляє Еxpres.online.
Компенсація передбачена на покриття витрат, пов’язаних з розміщенням біженців. Обсяг вираховують за кожен «людино-день». Наразі це 14,77 гривні за день, близько 450 гривень на місяць на одну особу, залежно від кількості днів у місяці.
Відлік людино-днів починається відтоді, коли переселенців, яких прихистили, включили у загальнодержавний реєстр внутрішньо переміщених осіб (ВПО), тобто не раніше ніж від 22 березня. Хоч у певних містах вели окремі електронні реєстри та видавали довідки. Дату реєстрації у держреєстрі вказано у довідці, яку видають переселенцям.
Соцдопомогу на комуналку виплачуватимуть за таких умов:
- потрібно, щоб переселенці були зареєстровані саме у держреєстрі ВПО;
- власник житла має зареєструватися, подавши заяву в довільній формі у виконком місцевої ради (можна через ЦНАП), повідомити про кількість переселенців;
- до заяви щодо отримання компенсації треба додавати копії платіжок за житлово-комунальні послуги;
- пред’явити документи ВПО, що посвідчують його особу (кожен ВПО має підтвердити своїм підписом про те, що житло йому надають безплатно);
- саме житло власник повинен зареєструвати на сайті «Прихисток»;
- щомісяця до 5-го числа необхідно сповіщати органи місцевої влади про кількість днів та переселенців, яких було прийнято.
Варто зауважити, що компенсацію призначають, якщо у власника немає заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Виплати відбуваються у безготівковій формі за вказаними банківськими реквізитами власника житла.