Відбудова на своїй земельній ділянці: стартував новий тип компенсації за зруйноване житло

Відбудова на своїй земельній ділянці: стартував новий тип компенсації за зруйноване житло

Українці чий приватний будинок був повністю зруйнований та зможуть отримати компенсацію на відбудову на власній земельній ділянці через єВідновлення.

Джерело

«Відтепер у рамках компенсації за зруйноване житло доступна не лише можливість отримати кошти на придбання нового помешкання, а й на те, щоби повністю відбудуватися на своїй землі. При цьому вона може знаходитися будь-де на території України, крім тимчасово окупованих територій чи зони бойових дій. Це необов'язково має бути та сама земля, де знаходився знищений будинок.

Для нас важливо, щоби максимальна кількість українців могли повернутися додому. Тому ми продовжуємо працювати над розширенням можливостей отримання компенсацій», — прокоментував Віце-прем'єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Є кілька кроків до отримання компенсації на відбудову приватного будинку:

  • Подання заяви про виплату у Дії. У розділі єВідновлення виберіть «Подати заяву про виплату», потім об'єкт нерухомості за яким ви хочете отримати виплату, тип компенсації – «Грошова виплата». Якщо зруйнований будинок має кількох співвласників, вони можуть подавати заяву кожен окремо чи спільно. У будь-якому випадку вони отримують індивідуальну компенсацію відповідно до своєї частки власності. Після подання комісія місцевої влади опрацює заяву протягом 30 днів.
  • Припинення права власності. Якщо рішення комісії буде позитивним, кожен зі співвласників повинен припинити право власності на зруйнований будинок. Зробити це можна у державного реєстратора чи нотаріуса. При цьому земельна ділянка залишається їхньою, навіть якщо будувати вирішувати в іншому місці.
  • Подання повідомлення про початок будівельних робіт. Це треба зробити на підставі будівельного паспорта чи схеми намірів забудови. Уповноважені органи містобудування та архітектури протягом 10 днів мають перевірити відомості.
  • Отримання компенсації. Кошти зараховуються двома траншами по 50%. Після першого траншу необхідно подати проміжній звіт. Виплати здійснюватимуться відповідно до наявних коштів на небюджетному рахунку Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Сума виплати визначається відповідно до Постанови №600 зі змінами від 16.01.2024. Гроші надійдуть на банківську картку єВідновлення. Її можна відкрити у банках-партнерах програми. Ці кошти можна витратити лише у будівельних магазинах та у підрядників, які зареєструватися як учасники єВідновлення. Перелік банків-партнерів та бізнесів-учасників є на сайті
168
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...