Зеленський підписав закон про скасування підвищення податків «заднім числом»
Підвищення податків набуде чинності з 1 січня, а не з 1 жовтня — Президент підписав закон.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні — скасування підвищення податків «заднім числом» (законопроект 9319).
Тепер ФОП сплачуватимуть підвищені податки з 1 січня 2025 року.
Як раніше писала «Судово-юридична газета», 4 грудня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект 9319, яким внесла зміни до Податкового кодексу на виправлення проблем, які спричинив закон № 4015-ІХ про «історичне» підвищення податків, що набув чинності 1 грудня.
Цей так званий «ресурсний» закон 11416-д був прийнятий в жовтні, а підписаний Президентом лише наприкінці листопада. Врешті втратила і правовий сенс норма, яка передбачала підвищення податків «заднім числом» з 1 жовтня.
Отже, відповідні «зміни на зміни» були внесені за допомогою поправок до другого читання до іншого закону «щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (законопроект 9319).
Як пояснив після прийняття законопроект 9319 голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев, виправлення недоліків «ресурсного» закону про підвищення податків, яке 4 грудня прийняв парламент, полягає у наступному:
- скасування оподаткування заднім числом (тобто, воно буде не з 1 жовтня)
- для платників єдиного податку військовий збір запроваджується з 1 січня 2025 року
- для доходів за результатами річного декларування за 2024 рік буде застосовуватися ставка 1,5% (крім операцій з майном, здійснених у грудні 2024 року)
- передбачено надання пільг по військовому збору для ФОП на тимчасово окупованих територіях, ФОП військовослужбовців, ФОП на лікарняних та у відпустці за аналогією з єдиним податком
- передбачено скасування військового збору для е-резидентів
- можливість зарахування сплаченого ФОП військового збору в рахунок мінімального податкового зобов’язання та інші уточнюючі положення.
«Важливо, що ці зміни будуть застосовуватися з дня набрання чинності „ресурсним“ Законом, тобто з 1 грудня 2024 року» — додав Гетманцев.