ВПО, які не встигли отримати виплати у березні, отримають кошти у квітні

ВПО, які не встигли отримати виплати у березні, отримають кошти у квітні

Джерело

Зокрема , першочергово допомога переназначалася людям, які не можуть працювати, доглядають дітей, важко хворих, осіб з інвалідністю, не мають доходів або мають низькі доходи (детальніше – 
за посиланням ). Тому частини ВПО виплати були продовжені автоматично, а ще частина – мали подати відповідні заяви до органів соціальної захисту населення чи ЦНАП.

За результатами березня 535 тис. внутрішньо переміщених осіб – передусім осіб з інвалідністю 1 та 2 групи, а також пенсіонери, розмір яких не перевищує 4 прожиткових мінімумів (9 444 грн) отримали продовження виплат допомоги для ВПО автоматично.

Ще 196,1 тис. сімей звернулися до управління соціальної захисту із заявою про продовження виплати допомоги. З них протягом березня управліннями було опрацьовано та призначено виплати на 98 тис. грн. грн. сімей (особових рахунків), на загальну кількість 181 тисяч осіб.

Решта звернень щодо продовження виплат від ВПО ще перебувають в опрацюванні в управліннях соціальної захисту, і після опрацювання і призначення цих заяв виплати цим отримувачам буде здійснено у квітні відразу за два місяці – березень та квітень.

Звертаємо увагу: якщо ви маєте право на виплату і звернулися за нею, проте наразі ще не отримали коштів, – це означає, що заява опрацьовується, а гроші надійдуть після призначення виплати за весь період з моменту подання такої заяви (тобто за березень та апрель включно).

Подати заяву на перепризначення виплат можна і зараз, адже термін подання заяв був продовжений до 30 квітня.

. Тобто якщо ви подасте заяву у квітні, виплата буде нарахована, включаючи березень.

Нагадаємо, що механізм призначення виплат ВПО поєднує підтримку тих, хто її потребує, з інструментами стимулювання ВПО працездатного віку до трудоустрою. На кінець 2023р. лише 40% працездатних ВПО, які отримували виплати, були працевлаштовані. 60% ВПО офіційно не працювали і не мали власних джерел доходу.

Проте жодна соціальна виплата не може гарантувати людині економічної самостійності та незалежності. Тому, за новою заявою, допомога продовжується батьківщинам, у яких працездатні особи працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець, розпочали відповідну діяльність/ або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу/ складі сім'ї є діти віком до 14 років.

В результаті, вже у першому кварталі 2024р. швидко зросла кількість ВПО, які стали на облік до центрів зайнятості.

Якщо в минулому році за січень-березень у середньому до центрів зайнятості щомісяця зверталося близько 4 тис. ВПО, то цьогоріч їх кількість зросла: у лютому – до 11 тис., а у березня – до 15 тис. Тобто звернень побільшало у 4 рази.

Нагадуємо, що ставши на облік до центру зайнятості, людина не просто отримує доступ до бази наявних вакансій. Вона отримує можливість підвищення кваліфікації, професійного навчання чи перенавчання, участі в суспільно-корисних оплачуваних роботах. Також держава протягом трьох місяців виплачує допомогу з безробіття в розмірі 2,5 тис. грн. грн. грн.

Так, порівняно з минулим роком, кількість отримувачів допомоги серед ВПО зросла у 2,3 рази (з 6 тис. до 14 тис.), а отримувачів послуг центрів зайнятості у 2,6 разу (з 12 тис. до 32 тис.).

365
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...