В Україні змінили порядок реєстрації та обліку безробітних

В Україні змінили порядок реєстрації та обліку безробітних

Відтепер заяву про набуття/новлення статусу зареєстрованого безробітного (надалі – статус) або його припинення можна здійснювати:

  • через вебпортал чи мобільний застосунок;
  • шляхом особистого звернення до найближчого центру зайнятості.

Статус може набути члена добровольчого формування територіальної громади, який, відповідно до законодавства, уклав контракт добровольця територіальної оборони на безоплатній основі.

Днем подання заяви про надання (поновлення) статусу та заяви про призначення (поновлення) виплати допомоги по безробіттю вважається дата їх реєстрації у центрі зайнятості. Рішення про призначення статусу або перереєстрації назначається того ж дня.

Для набуття статусу особі необхідно надавати військово-обліковий документ. Учасники бойових дій відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціальної захисту» подають посвідчення учасника бойових дій. У разі потреби учаснику бойових дій також потрібно буде надавати копію справки про безпосередню долю особи в антитерористичній операції, забезпечення її проведення та захист незалежності, суверенитету та територіальної цілісності України або копію справки про участь особи у здійсненні заходів з забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, або копію справки про безпосередню долю особи в заходах, необхідних для забезпечення оборони України,

.У центрі зайнятості документи можна пред'явити як у паперовому, так і електронному вигляді. При цьому паперові копії цих документів фахівцями не вимагаються.

Для визначення можливостей працевлаштування, ступеня мотивації людини до пошуку роботи, проводитись профільування як осіб, що шукають роботу (за потреби), так і зареєстрованих безробітних. За результатами такої оцінки для зареєстрованих безробітних складається індивідуальний план працевлаштування. Відмова від його підписання є підставою для припинення статусу.

За сприянням у працевлаштуванні людина може звернутися до будь-якого центру зайнятості, зручного для її відвідування, незалежно від зареєстрованого місця проживання (перебування). Виключення – для внутрішньо переміщених осіб, які можуть зареєструватися як безробітні лише в центрі зайнятості за місцем реєстрації як ВПО. Ця норма відповідає пункту 1 статті 7 Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб».

У Порядку додано підстави:

8.1) для відмови у наданні статусу:

  • відмова від складання та підписання индивидуального плану працевлаштування;
  • подання особою заяви про надання статусу раніше строків, встановлених Порядком.

8.2) для припинення реєстрації:

  • друга відмова під час воєнного стану від громадських та інших робіт тимчасового характеру (у разі відсутності підходящої роботи);
  • встановлення факту невиконання завдань индивидуального плану працевлаштування відповідно до визначених критеріїв без поважних причин (з дня встановлення такого факту); у разі порушення визначених Порядком умов перетину кордону України.

Процедуру перереєстрації безробітних доповнено такими умовами:

  • перереєстрація безробітного здійснюється з дня подання відповідної заяви за умови подання/пред'явлення документів та відомостей, визначених у пунктах 18-20 Порядку;
  • у разі наявності рішення про повернення суми матеріального забезпечення та вартості соціальних послуг, наступна перереєстрація або чергова реєстрація безробітного можлива лише за умови повернення коштів та не раніше ніж через 90 календарних днів з дня припинення попередньої реєстрації.

Джерело

1104
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...