Чи можуть студенти призовного віку виїхати за кордон: важливе роз’яснення

Чи можуть студенти призовного віку виїхати за кордон: важливе роз’яснення

Зазначається, що для оформлення дозвільних документів до територіального центру комплектування подаються документи, що підтверджують факт вступу та необхідність виїзду на навчання – запрошення від закладу освіти чи контракт.

За словами адвоката юридичної компанії «Міллер» Андрія Новака, виїжджати за кордон наразі можуть тільки студенти денної форми навчання іноземних вишів, які мають при собі довідку про зарахування, контракт чи лист від університету.

«У документі має бути зазначено прізвище і ім’я студента, курс, форма навчання (денна) та вказано, на який період людина відбуває за кордон», – пояснює Новак.

Документи мають бути перекладені українською та нотаріально завірені.
«З ними йдуть до військкомату, де отримують дозвіл на перетин кордону та відмітку у військовому квитку або приписному про надання відтермінування на період навчання», – говорить він.

Якщо студент вже навчався за кордоном у минулому році, але прибув в Україну, наприклад, на канікули, він мусить мати студентський квиток або студентську візу, які також мають бути перекладені та завірені нотаріусом.

Юрист зазначає, що якщо студент закінчив бакалаврат, але ще не вступив у магістратуру, він не має відтермінування від мобілізації. Звільняються від неї лише ті здобувачі освіти, які проходять навчання.

63
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...