Книгу скарг скасовано: куди звертатися громадянам

Книгу скарг скасовано: куди звертатися громадянам

Источник

На сьогодні з’явилися зручніші та ефективніші способи для споживача залишити скаргу або відгук.

Споживачі більше не зможуть залишати відгуки у Книзі відгуків та пропозицій у закладах роздрібної і гуртової торгівлі та ресторанного господарства – обов’язковість ведення цих книг офіційно скасована. Чому споживачам не варто хвилюватися з цього приводу консультує спеціаліст Смілянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Дячук, передає офіційний сайт Мін’юсту.
Хто і чому скасував

Раніше вимога щодо ведення Книги відгуків та пропозицій була встановлена на законодавчому рівні, а саме Порядком провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833 (далі − Порядок).

Так, Книга відгуків та пропозицій мала бути у всіх місцях, де продавали товари гуртом чи вроздріб, ресторанах, та знаходилась в кутку споживача на видному місці. Споживачі мали можливість залишати в ній свої зауваження чи відгуки, а керівництво закладу протягом 7 днів з дати запису у Книзі повинно було повідомити споживачу, яку роботу проведено у зв’язку з його зверненням.

Якщо керівництво закладу не реагувало на звернення, споживач міг звернутися до контролюючого органу (Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів). У зв’язку з таким зверненням контролюючий орган проводив перевірку, за результатами якої, у тому числі мав право притягнути суб’єкта господарювання до адміністративної відповідальності.

Однак на сьогодні з розвитком цифрових технологій з’явилися зручніші та ефективніші способи для споживача залишити скаргу або відгук. І форма захисту прав споживачів у вигляді паперової Книги відгуків та пропозицій втратила свою ефективність.

Тож постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 168 «Про внесення змін до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» внесено зміни до зазначеного Порядку, зокрема в частині скасування обов’язкового ведення Книги відгуків та пропозицій.

Крім того, 2 жовтня 2020 року Інструкція про Книгу відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та у закладах ресторанного господарства, затверджена наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 24 червня 1996 № 349, втратила чинність.
Куди тепер скаржитись

Телефонувати на гарячу лінію торговельного закладу чи закладу надання послуг.

Залишати відгуки на офіційному вебсайті, сторінцs в соціальних мережах чи в профілі в Картах Google торговельного закладу чи закладу надання послуг або на спеціалізованих незалежних вебсайтах з відгуками (форумах).

Також споживач має право звернутися для захисту своїх прав до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і її територіальних органів як в паперовому, так і електронному вигляді (dpss.gov.ua).

666
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...