Борги за комуналку: що буде, якщо не платити за послуги під час війни

Борги за комуналку: що буде, якщо не платити за послуги під час війни

Юристи розповіли, що чекає на тих, хто ігнорує платіжки.

Під час війни значна частина українців втратила роботу, і не всі в змозі платити за комунальні послуги. Пені нараховуватися не будуть через мораторій, проте зобов'язання все одно залишаються.

Військовий стан в Україні продовжили ще на 90 днів – до 21 листопада. Після його скасування громадянам все одно доведеться заплатити за комуналку, але без штрафних санкцій, повідомили юристи.

Експерти нагадали, що український уряд ухвалив постанову, за якою заборонено:

  • нараховувати та стягувати неустойки, здійснювати інфляційні нарахування, проценти річних через заборгованість, утворену за неповне та/або несвоєчасне внесення населенням плати за ЖКП;
  • припиняти чи обмежувати надання послуг ЖКГ через борги.

«Хоча на час дії військового стану заборонені будь-які штрафні санкції через неможливість сплати комуналки, обов'язок сплати комунальних послуг не скасовувався. Тобто після закінчення військового стану погасити заборгованість все ж таки доведеться, однак без нарахування штрафних санкцій за заборгованість», — зазначили юристи.

Фахівці уточнили, що є деякі винятки. Якщо українці не проживали у своєму будинку чи квартирі понад 30 днів і у них відсутні лічильники обліку, можна не сплачувати за комунальні послуги (виняток – постачання теплоенергії), якщо підтвердити свою відсутність документально.

Також можна не платити за комунальні послуги, якщо вони надавалися не в повному обсязі або неякісно.

Джерело
69
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...